Praktyki w Berlinie

Uczniowie ZST Mechanik w Jeleniej Górze są już ponad tydzień na praktykach zawodowych z projektu Erasmus+ "Mobilni zawodowo" w Berlinie. Oprócz zajęć w zakładach pracy rozkoszują się pięknem miasta i wolnych chwilach zwiedzają i poznają miasto. Dnia 19 .09.21. odbyła się wycieczka po mieście z przewodnikiem. Uczniowie zobaczyli Potsdamer Platz - jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie, pozostałości muru berlińskiego, który w latach 1961-1989 oddzielał Berlin Zachodni od Wschodniego i NRD. Ponadto widzieli Checkpoint Charlie. W okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Kolejnym punktem zwiedzania był Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, główne miejsce pamięci ofiar Holokaustu oraz Bunkier Hitlera. Miejsce , gdzie Hitler wraz z Eva Braun popełnili samobójstwo 30.04.1945. Uczniowie widzieli Reichstag i Bramę Brandenburską (Brandenburger Tor) wybudowaną w latach 1788-1791, która jest jednym z charakterystycznych punktów miasta. Pozdrawiamy z Berlina.😃👍Opiekun grupy Marzena Traczuk