VALMET  to światowy lider w dziedzinie rozwoju i dostaw technologii procesowych, automatyki, usług dla przemysłu celulozowo-papierniczego i energetycznego. Firma posiada ponad 220 letnią historię działalności w przemyśle, obecnie zatrudnia ponad 17 000 profesjonalistów na całym świecie. Spółka jest notowana na giełdzie w Helsinkach.

Valmet oferuje unikalne na rynku, kompleksowe portfolio produktów i usług dla producentów tektury, papieru, papieru higienicznego. Na całym świecie firma dostarczyła około 2000 kompletnych maszyn papierniczych. Innowacyjne technologie, zapewniają niezawodność i najwyższą wydajność. Rozwijane w Valmet zaawansowane rozwiązania automatyzacji procesów gwarantują płynną, energooszczędną pracę maszyn papierniczych oraz optymalne wykorzystanie surowców.

Valmet jest obecny w Polsce od 1996 roku. Biura Valmet mieszczą się między innymi w Jeleniej Górze, Gliwicach, Świeciu, Warszawie, Wrocławiu. Spółka osiągnęła liczącą się pozycję w usługach dla polskiej elektroenergetyki oraz branży celulozowo-papierniczej, uczestnicząc w kilkudziesięciu dużych inwestycjach. Klienci Valmet otrzymują nie tylko doskonałe rozwiązania na etapie implementacji projektu, ale również szybkie wsparcie gwarancyjne i pogwarancyjne świadczone przez doświadczony zespół inżynierów serwisu.