W dniu 23 pażdziernika 2025r. uczestniczyliśmy w IV Jesiennych Targach Pracy I Edukacji, które odbyły się w Auli Rektoratu Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Uczniowie szkół podstawowych wraz z opiekunami mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną większości szkół ponadpodstawowych w Jeleniej Górze.
Naszą szkołę reprezentowali: Estera Michalska (z klasy 4b), Jakub Ogryzek i Jarogniew Oracz (z klasy 4c). Promocja kierunków odbyła się na dwóch etapach. Na dużym ekranie wyświetlana była prezentacja i film przybliżający poszczególne kierunki. Drugi etap to stanowisko naszej placówki wyposażone w materiały informacyjne i gadżety naszej placówki. Uczniowie mechatroniki zaprezentowali miniaturowego robota oraz makietę układu sterowania przemieszczaniem elementu (metalowej kulki). Jednym z celów naszej wizyty było również zaproszenie na nasze Dni Otwarte, czyli „Mechanalia - 20 marca 2026r. Dodatkowo na stanowisku cały czas wyświetlane były rolki z kierunkami kształcenia i działalnością naszej szkoły.
W trakcie targów uczniowie szkół podstawowych mieli okazje uzyskać informacje również bezpośrednio od uczniów i nauczyciela naszej szkoły.
Stanowisko nasze cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.
Barbara Rodziewicz






