Uczniowie wszystkich klas technikum i klasy I zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który ustanowiono z inicjatywy Komisji Europejskiej. Organizatorem wydarzenia w Polsce są NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie uczniów z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Szczegóły na stronie www.saferinternetday.org. Szkolnym koordynatorem realizacji projektu jest nauczyciel informatyki Tomasz Balik.


