24 kwietnia 2026 roku pożegnaliśmy naszych, świeżo upieczonych absolwentów a przyszłych maturzystow💪
Byly podziękowania💐,życzenia szczęścia, gratulacje i łzy wzruszenia🥲…tak jak co roku… A jednak za każdym razem szkoła pustoszeje i wszystkim udziela się nostalgiczny nastrój… coś się kończy bezpowrotnie.
Wróżki😏 przepowiedziały dzisiaj przyszłość naszym absolwentom,ale chyba ważniejszy stał się fakt, że w naszym Mechaniku przyszli maturzyści dostali narzędzia, żeby samodzielnie kształtować swoj los. Trzymamy za Was kciuki🤞🤞🤞🤞życząc na początek wymarzonych wyników na maturze!

W dniach 20 i 21 kwietnia 2026r odbył się w naszej szkole wywiad- badanie relacji rówieśniczej młodzieży polskiej i ukraińskiej. Celem spotkania jest uzyskanie rzetelnej wiedzy o relacjach młodych Polaków i Ukraińców, jak postrzegają siebie nawzajem, jakie mają doświadczenia w budowaniu wzajemnych relacji, jakie czynniki sprzyjają lub utrudniają ich współdziałanie i udział we wspólnych inicjatywach. Badanie obejmowało wywiad grupowy – 11 uczniów z klasy 1c, 3c, 4a, 4c oraz wywiad indywidualny z nauczycielką. Młodzież za udział w badaniu otrzymała drobny upominek w postaci bonu do Empiku. Badanie realizowane jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim – Wydział Socjologii. Szkolny koordynator badania Marzena Traczuk

🏆 Wielki sukces uczniów ZST „Mechanik”! 🏆

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zajęli II miejsce w II Mistrzostwach Electrosimet-Cup 2026, które odbyły się w Jeleniej Górze! 💪⚡

W rywalizacji wzięło udział ponad 50 najlepszych szkół z całej Polski, co sprawia, że to osiągnięcie jest jeszcze bardziej imponujące. Nasi reprezentanci pokazali nie tylko ogromną wiedzę i umiejętności, ale także ducha walki i determinację na najwyższym poziomie.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz opiekunom! 👏
Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Zakończyliśmy kolejną mobilność w ramach projektu „Mobilni zawodowo”! Nasi uczniowie wrócili z praktyk na słonecznej Krecie bogatsi o nowe doświadczenia, umiejętności zawodowe i niezapomniane wspomnienia. Podczas pobytu pracowali w lokalnych firmach, rozwijając kompetencje w zawodach spedytor i grafik cyfrowy oraz doskonaląc język angielski w codziennej komunikacji. Nie zabrakło też wyzwań – samodzielne dojazdy, nowe środowisko i praca w międzynarodowym zespole były prawdziwą lekcją dorosłości. Poza praktykami uczniowie mieli okazję odkrywać piękno Krety – zwiedzali, poznawali kulturę i integrowali się jako grupa. ☀️🌊

Dziękujemy partnerowi MDHellas za opiekę i wsparcie, a naszym uczniom gratulujemy zaangażowania i świetnego reprezentowania szkoły! 👏

Po raz 8 włączyliśmy się w akcję Narodowego Czytania. Poezje Jana Kochanowskiego wciąż pozostają klasykiem literatury polskiej, a umiejętnie odczytane przez naszych uczniów i profesorów kolejny raz zachwycają świeżością i aktualnością renesansowej myśli Mistrza z Czarnolasu. Przypomnieliśmy najpopularniejsze fraszki, pieśni i treny a także fragment tragedii "Odprawa posłów greckich."
W tegorocznej edycji Narodowego Czytania udział wzięli: Pan Dyrektor Piotr Wilk, Pani Dyrektor Marzena Traczuk, Pani Profesor Bożena Adamska, Pani Profesor Magdalena Dobrosielska-Kostrzewa, Pani Profesor Lillianna Lucerska, Pani Profesor Marlena Kosiór, Pani Profesor Dorota Piwowar oraz uczniowie Anastazja Muszyńska z I am, Estera Michalska z IV b, Szymon Sujewicz z IV c, Hubert Sadowski z IV d. Przedsięwzięcie artystyczne przygotowała i prowadziła Pani Profesor Anna Boratyńska