„Żabki” poznają odnawialne źródła energii.

W dniu 05.10.2021r naszą szkołę odwiedziła grupa przedszkolna „Żabki” z Miejskiego Przedszkole Nr 2 w Jeleniej Górze. Na początku spotkania zostały obdarowane słodkimi upominkami, a następnie dzieci miały okazję zapoznać się z możliwościami wytwarzania czystej energii.  Do pokazu wykorzystaliśmy stanowiska dydaktyczne pracowni OZE, na których nasi uczniowie przygotowują się do zawodu – Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zaprezentowane zostały filmy i piosenki, dzięki którym dzieci mogły poznać jak powstaje prąd oraz dlaczego warto dbać o środowisko naturalne. 

Później „Żabki” zwiedziły pracownię montażu OZE, gdzie mogły zobaczyć sposoby łączenia odcinków instalacji wodnych, co wzbudziło ich zaciekawienie. Nasi mali goście wykazali duże zainteresowanie pokazami i ochoczo odpowiadali na zadawane pytania. Przedszkolakom bardzo spodobała się nasza szkoła i już zadeklarowały, że tu wrócą.

W organizacji zajęć i opiece pomagali uczniowie klasy IVe: Ewelina Kudela, Karolina Konias i Maciej Płaskociński.