Z wizytą w Drukarni Typograficznej

Bigowanie, Zamek zecerski, Słupek, Główka, Oczko, Sygnatura, Ligatura, Metrampaż, Kaszta, Grafopress..

Brzmi jak jakieś zaklęcia?😁✨

Dla naszych uczniów już nie!

To rzeczy, z którymi młodzież z klasy I B wraz z wychowawcą Małgorzata Bączek i Panią Magdą Wysocką- Rutą stanęli „oko w oko” w niesamowitym i może rzeczywiście trochę magicznym miejscu jakim jest Drukarnia .

Jest to tradycyjna (może nawet już ostatnia taka) drukarnia typograficzna na Wrocławskim Nadodrzu. Założyciel Pan Maciej Zarański z niesamowitym urokiem i pasją przenosi słuchaczy w świat dawnych technik druku.

Wiecie, że Zecer musi umieć czytać w odbiciu lustrzanym i od prawej do lewej?😱

Panie Macieju to była niesamowicie emocjonująca podróż. Dziękujemy!🔥🥰

Po odwiedzinach w Drukarnia poszliśmy wszyscy wyszaleć się w Parku trampolin.

Było emocjonująco

Był kawał wiedzy

Było zabawnie

Było szaleństwo

.

Takie wycieczki tylko w #megamechanik!💪🔥