Wyspa Słońca - Sycylia

               Kolejna grupa uczniów naszej szkoły powróciła właśnie z wyjazdu w ramach realizacji międzynarodowego programu edukacyjnego Erasmus + Program Action2 „Unification in Diversity” finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jego głównym celem jest kształtowanie podstaw kreatywności u współczesnej młodzieży, rozwijanie zainteresowań uczniów kulturą, sztuką,  językami innych narodów oraz  integracja międzykulturowa i społeczna. Dzięki projektowi rozwijana jest znajomość języków obcych, praktyczne zastosowanie technologii informacyjnych oraz wspierane  są talenty artystyczne uczniów.
               Tym razem naszych uczniów ugościła Sycylia - Wyspa Słońca we Włoszech, będąca największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Położona na styku wielu kultur: europejskiej, bizantyjskiej i arabskiej, pełna śladów panowania Normanów w XII w. zachwycająca różnorodnością swoich zabytków.
               To właśnie tam podczas tygodniowego pobytu uczniowie mieli okazję poznać swych rówieśników z innych krajów: Macedonii, Rumunii, Turcji, Portugalii oraz oczywiście Włoch. Podczas licznych zajęć mieli oni okazję zaprezentować kulturę naszego kraju, jego rzemiosło, ale co i równie ważne - poznać kulturę innych krajów. Uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem komunikując się między sobą w języku angielskim. Liczne zajęcia integracyjne sprawiły, iż szybko zaprzyjaźnili się oni ze sobą co sprzyjało naprawdę owocnej współpracy w przyjaznej międzynarodowej obsadzie.
               Uczniowie spędzili tam czas bardzo aktywnie. Oprócz realizacji programu zwiedzili wiele urokliwych miejsc na wyspie – a jak powszechnie wiadomo podróże kształcą. Wielokrotnie mieli oni okazję skosztować specjałów kuchni sycylijskiej co dodatkowo uatrakcyjniło ich pobyt na  wyspie. To był naprawdę udany czas!