Wycieczka uczniów klas: 3C5, 3F5 i 4C do podziemi kamiennogórskich Arado.

Uczniowie, wraz z nauczycielami Panią Iwoną Kudosz i Panią Anetą Palińską, wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna”. Listopadowy dzień pozwolił na chwilę zadumy nad losem jeńców wojennych pracujących przy budowie podziemi, które w czasie II wojny światowej  były jednym z centrów technologicznych niemieckiego przemysłu lotniczego. Uczniowie poznali historię Kamiennej Góry i okolic, poznali uzbrojenie III Rzeszy oraz sposoby walki. Zwiedziliśmy również  Górę Parkową, na której znajdują się dwa pomniki: Ofiar nazizmu i pomnik upamiętniający bitwę pod Trutnovem. Przeszliśmy również ścieżką historyczną, której głównymi punktami są ekspozycje sprzętu i pojazdów militarnych z czasów II wojny światowej.