Wycieczka Kraków – Wieliczka – Bronowice  w ramach programu „Poznaj Polskę”

W dniach 20-22.04. 2022r. odbyła się wycieczka 30 uczniów naszej szkoły do Krakowa – Wieliczki i Bronowic. W wycieczce brali udział: cała klasa 3C5 – 21 uczniów, 3 uczniów klasy 3F5 oraz 6 uczniów klasy 3B4. Opiekunami wycieczki były: Pani Iwona Kudosz, Pani Lilianna Lucerska i Pani Aneta Palińska. Wycieczka obejmowała bogaty harmonogram wpisany w program MEN „Poznaj Polskę”. Uczniowie pod czujnym okiem przewodników zobaczyli m.in.: Kopalnię soli "Wieliczka", historyczne centrum miasta Krakowa wraz z Katedrą na Wawelu. Dodatkowo zwiedziliśmy dwa muzea: Dom Jana Matejki, Muzeum Książąt Czartoryskich. Ostatniego dnia przenieśliśmy się w świat II wojny światowej – zwiedziliśmy: Fabrykę Schindlera oraz  Aptekę pod Orłem. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Bronowice Małe i obejrzeliśmy Rydlówkę, w której odbyło się słynne wesele Lucjana Rydla i Jadwigi Mikołajczykówny, opisane przez Stanisława Wyspiańskiego. Wycieczka otrzymała dofinansowanie ze środków MEN w wysokości 15.000 zł.