Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 roku o godzinie 9.00 zainaugurowano nowy rok szkolny. W rozpoczęciu wzięli udział uczniowie, rodzice oraz kadra pedagogiczna. Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiczne, starsze klasy  spotkały się z wychowawcami w gabinetach. Na dziedzińcu szkolnym odbyło się natomiast powitanie klas pierwszych. W tym roku szkolnym otwarto 4 klasy technikum w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechatronik, technik budownictwa, technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej oraz 2 oddziały branżowej szkoły 1. stopnia.           

Pan Dyrektor, Piotr Wilk,  serdecznie przywitał nowych uczniów i obecnych rodziców. Przedstawił zebranym kierownictwo szkoły oraz wychowawców. Młodzieży  podziękował za wybranie „Mechanika”  i podkreślił, że to placówka nie tylko nowoczesna, ale przede wszystkim przyjazna, którą uczniowie mogą traktować jak drugi dom.  Następnie uczniowie zostali przydzieleni do klas i udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

Przed społecznością „Mechanika”  kolejny intensywny rok, pełen nie tylko nauki i ciężkiej pracy, lecz także nowych wyzwań, przyjaźni i kolejnych przygód. W tej trudnej pandemicznej rzeczywistości uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego i satysfakcjonującego roku szkolnego!