Pamiętamy o zapomnianych grobach

Na cmentarzach nierzadkie są wśród zadbanych i takie groby, o których nikt nie pamięta. W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w prace porządkowe na terenie Głównego Cmentarza w Jelenie Górze. Inicjatywa podyktowana była faktem, iż są takie groby, przy których dawno nikt się nawet nie zatrzymał, zapomniane i zaniedbane. Młodzież zaopatrzona w odpowiedni sprzęt rozpoczęła swoją pracę od posprzątania zalegających liści oraz zużytych zniczy. Po skończonych porządkach był czas na wspólną modlitwę oraz zapalenie zniczy. Ta chwila zadumy była świadectwem szacunku dla tych, którzy spoczywają na cmentarzu bezimiennie lub zapomniani. Taką akcją sprawiamy, iż nie ograniczamy tego święta tylko do kręgu rodzinnego. Przez te kilka chwil wypełnionych zadumą i modlitwą możemy zastanowić się nad tym jak postępujemy tu i teraz i czy dbamy o to, aby nie odejść w niepamięć. Akcja sprzątania zapomnianych grobów została przygotowana przez Szkolne Koło Caritas, którego opiekunem jest pan Piotr Koszel oraz Samorząd Uczniowski, którego opiekunem jest pani Sylwia Jagiełło.