Strażackie mikołajki w ZST „Mechanik”

2 grudnia w naszej hali sportowej odbyły się mikołajki dla dzieci pracowników szkoły oraz dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu karkonoskiego i MDP Mysłów. Zabawę zorganizowano pod patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze. Na imprezie pojawiła się ponad setka dzieci, które miały możliwość udziału w konkurencjach przygotowanych przez przedstawicieli MDP oraz członków szkolnego koła TPD. Były więc zabawy sportowe, strażacki tor przeszkód, a także kultowe „gorące krzesełka” czy taniec z balonem. Dla chętnych zorganizowano też pokazy pierwszej pomocy oraz sprzętu strażackiego. Mikołajki prowadziła pełna energii pani Krystyna Młodnicka, pomagały jej panie Iwona Janicka oraz Kamila Łozińska. Nasze uczennice, Iwona Szarafińska oraz Julia Rabicka z klasy 4 D5 przebrane za urocze elfy, zachęcały dzieci do tańczenia oraz zabawy. Impreza zakończyła się pojawieniem św. Mikołajów, jednym z nich był uczeń kasy 4F5, Kacper Grodzki. Wszystkie dzieci otrzymały paczki świąteczne pełne słodkości. Strażackie mikołajki okazały się ogromnym sukcesem, dzieci i ich opiekunowie świetnie się bawili. Szczególne podziękowania należą się pedagogowi panu Robertowi Rząsie za koordynowanie zabawy oraz paniom Magdalenie Janic i Monice Janiszewskiej za pomoc w przygotowaniach do całej imprezy.