SPRZĄTANIE  ŚWIATA  ŁĄCZY  LUDZI

Jak co roku od wielu lat uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach   Sprzątania Świata – Polska 2023. W tym roku w Akcji uczestniczyli uczniowie klasy 3c  pod opieką Pań: Barbary Rodziewicz i Marzenny Sładczyk. Hasło tegorocznej Akcji brzmi „Sprzątanie świata łączy ludzi”.  Sprzątaliśmy teren wokół Wzgórza Krzywoustego w Jeleniej Górze i część szlaku turystycznego w kierunku Perły Zachodu. Wśród zebranych śmieci znalazły się szklane i plastikowe butelki po napojach, worki oraz  opakowania z tworzyw sztucznych i papierowych po jedzeniu. Wszystkie w dużych ilościach. To dowód na to, że niefrasobliwie zaśmiecamy środowisko naturalne, a wyrzucane odpady stanowią zagrożenie zarówno dla natury jak i dla każdego z nas. W Akcji Sprzątania świata nie chodzi o to, aby sprzątać, ale o to, by nie śmiecić i świadomie segregować odpady dbając w ten sposób o środowisko naturalne. Musimy pamiętać, że niszcząc naturę niszczymy siebie.

              Sprzątanie świata ma na celu kształtowanie przyjaznych postaw na rzecz ekologii, środowiska i gospodarki odpadami.

                                                                                                                   Barbara Rodziewicz, Marzenna Sładczyk