SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 21 kwietnia 2023r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” oraz Wiosennej Akcji  Sprzątanie  Świata 2023r. Wydarzenia odbyły się pod patronatem m.in. Prezesa Rady Ministrów, Ministra  Edukacji i Nauki oraz Prezydenta  Miasta Jeleniej Góry.  Celem było kształtowanie przyjaznych postaw na rzecz ekologii, środowiska, promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa i działania zmniejszające negatywny wpływ na środowisko. Akcja polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach zielonych tj. Wzgórze Kościuszki oraz części Parku Krajobrazowego Doliny Bobru na odcinku od Jeleniej Góry do Schroniska Perła Zachodu. W sprzątaniu Ziemi nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić, a zaczęli świadomie segregować odpady by odciążyć naturę. Pamiętajmy, że niszcząc naturę niszczymy siebie.                                                                                              

Barbara Rodziewicz i Marzenna Sładczyk