Regionalna konferencja „Innowacje w szkolnictwie branżowym"

W dniu 6 września 2022r. na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się konferencja regionalna dot. innowacji w szkolnictwie branżowym. ZST Mechanik reprezentował Pan Dyrektor Piotr Wilk, Pani koordynator projektu Erasmus+ Marzena Traczuk oraz Pan Kazimierz Buchwald kierownik szkolenia praktycznego. Spotkanie otworzyła sekretarz stanu w MEN Pani Marzena Machałek. Podczas konferencji zaprezentowane zostały międzynarodowe konkursy branżowe WorldSkills i EuroSkills jako szansa na rozwój kariery i umiejętności branżowych. Przedstawione zostały perspektywy rozwoju szkolnictwa branżowego oraz zawodowego uczniów i nauczycieli. Przedstawiciele szkół branżowych między innymi nasza szkoła opowiedzieli o przykładach dobrych praktyk.