Przedszkolaki poznają OZE

W dniu 22.11.2022r. naszą szkołę odwiedziła grupa przedszkolna z Miejskiego Przedszkola Nr 19 w Jeleniej Górze. Dzieci wzięły udział w lekcji przygotowanej przez nauczyciela przedmiotów zawodowych, Pana Dariusza Kisielkiewicza. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały filmy i piosenki, które pokazały im jak powstaje prąd i dlaczego warto dbać o środowisko naturalne. Wiele emocji wzbudził pokaz, w którym zostały wykorzystane stanowiska dydaktyczne pracowni OZE.

Po słodkim poczęstunku nasi mali goście udali się do  pracowni montażu OZE, gdzie zobaczyli sposoby łączenia odcinków instalacji wodnych. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały duże zainteresowanie pokazami, ochoczo odpowiadały na zadawane pytania i już dziś deklarują, że w przyszłości staną się uczniami naszej szkoły.

W organizacji zajęć i w opiece nad dziećmi pomagały uczennice z klasy 3D: Emilia Sopata, Katarzyna Wójtowicz, Amelia Gazda oraz Oliwia Dyła.