Projekt Erasmus + „Edukacja przez Technologię” w hiszpańskim Elche

🇪🇦

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p.Bartoszem Kucnerem, p.Moniką Wojtyrą-Spławską i p.Iwoną Kudosz uczestniczyli w projekcie Erasmus+ „Edukacja Przez Technologię” w hiszpańskim Elche (Alicante)🇪🇺🇪🇸 Elche to miasto w Hiszpanii położone między Murcją a Alicante, we wspólnocie autonomicznej Walencji, liczące ponad 240 000 mieszkańców. Miasto słynie z misterium ku czci Matki Bożej wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na tej liście znajduje się też istniejący nieprzerwanie od czasów starożytnych największy w Europie gaj palmowy🌴🌴🌴 W Elche gościli nas nauczyciele i uczniowie szkoły IES Sixto Marco 🧑‍🎓Projekt „Edukacja przez Technologię” ma na celu usprawnienie uczenia się poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii 💻oraz poznanie kultury krajów partnerskich🕍 Dodatkowo uczniowie mogli rozwijać swoją znajomość języka angielskiego🇬🇧, a także kompetencje komunikacyjne i interpersonalne. Podczas pobytu w słonecznej Hiszpanii ☀️ nie tylko wypełnialiśmy cele projektu, ale także poznawaliśmy kulturę i zabytki Elche, Alicante, czy też Walencji🏛️⛲🏰 Nasi hiszpańscy partnerzy okazali się wspaniałymi przewodnikami po Hiszpanii i wykazali się niesamowitą gościnnością. To był świetny czas! W maju uczniowie z Hiszpanii oraz Turcji będą rewizytować Jelenią Górę i naszą szkołę.