Uwaga! Korekta planu nauczania od 01 lutego 2021 r.!
Imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Użytkowników on-line: 6 Zalogowanych: 0
Zbiory biblioteki
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
 Zbiory i informacja o bibliotece

          Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” istnieje od 1947 roku. W roku 2006 została przekształcona w Szkolne Centrum Informacyjne, które zajmuje trzy pomieszczenia: wypożyczalnię, czytelnię i salę multimedialną, wyposażoną w sześć stanowisk komputerowych  z dostępem do Internetu , telewizor i odtwarzacz .
         Od 2009r. biblioteka jest w pełni skomputeryzowana, Pracuje w oparciu o program biblioteczny Mol Optivum.,który daje możliwość wypożyczania za pomocą skanera kodów kreskowych i umożliwia korzystanie z katalogu elektronicznego.
         W chwili obecnej zbiory biblioteki liczą 12410 vol., w tym lektury, literatura piękna i literatura popularno-naukowa, dokumenty dźwiękowe, filmowe i elektroniczne, Zgodnie z profilem szkoły rozbudowany jest dział z zakresu przedmiotów zawodowych: mechanika, mechatronika, dział samochodowy, budownictwa, maszynoznawstwa i inne .Czytelnia posiada biblioteczkę regionalną. 
         Biblioteka prenumeruje następujące czasopisma „Biblioteka w szkole”, „Auto-Expert”, „Murator” i „Motor” oraz otrzymuje nieodpłatnie czasopisma ekologiczne. „Ekonatura”. „Zielona liga”, „Przyroda polska”, „Eko i My”.
         Od 2012 r. w SCI działa Małe Centrum Biblioteczne Goethe-Institut wyposażone przez Goethe-Institut w Krakowie w materiały do nauczania języka niemieckiego. Zbiory (podręczniki, lektury, nagrania audio, filmy video i DVD, słowniki ) udostępniane są nauczycielom języka niemieckiego z całego powiatu oraz zainteresowanym uczniom przygotowujących się do matury i konkursów językowych.
          Biblioteka szkolna jest ośrodkiem życia kulturalnego i intelektualnego szkoły, jest miejscem rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów i kształtowania kultury czytelniczej. W celu zrealizowania tych ważnych funkcji, realizujemy szereg działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa w ZST „Mechanik”. 
          W celu zachęcenia młodzieży do systematycznego czytania książek, stosujemy ciekawe i aktywizujące metody i formy pracy tj. głośne czytanie książek, rozmowy i dyskusje czytelnicze, spotkania z autorami, konkursy literackie, spotkania z poezją, promocja nowych pozycji, wystawy tematyczne, lekcje biblioteczne, praca z e-podręcznikami ( www.ore.edu.pl), korzystanie ze zbiorów (www.wolnelektury.pl) , promocja audiobooków.

 


 
 
 
Biblioteka
na
Facebooku
 

 
 
Prev Luty 2021Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls