Życzymy słonecznych wakacji 2019!!!
Imieniny:
Danieli, Wawrzyłca, Wiktora
Użytkowników on-line: 5 Zalogowanych: 0
Gala Pieśni w „Mechaniku”
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Gala Pieśni w „Mechaniku”

        „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko”, a także wielu innych pieśni legionowych i powstańczych można było wysłuchać w czasie gali zorganizowanej 29 listopada w ZST „Mechanik”. Akademia stanowiła podsumowanie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które miały miejsce w naszej szkole od początku listopada. W pierwszej części spotkania zostały wręczone
nagrody i dyplomy  dla uczniów szkół podstawowych ( SP nr3, SP nr8, Zespół Szkół Katolickich) - uczestników Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Niepodległość”, którego pomysłodawcami byli nauczyciele naszej szkoły. Następnie ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości i XX-leciu międzywojennym: I miejsce - Dawid Hornicki kl.IVc,Kacper Kubacki kl.IIc; II miejsce-Krystian Piętka kl.IIc; IIImiejsce- Kamil Skrok kl.IIc, Jakub Rogólski kl.IIc, Kacper Wójcik kl.Id.
       Celem drugiej części programu było przypomnienie znanych i mniej znanych piosenek śpiewanych przez polskich żołnierzy w czasie walk o niepodległość. Talenty wokalne zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych oraz naszej szkoły - zespół muzyczny E=mc² prowadzony przez pana Pawła Wrocławskiego. Wspólne obcowanie z muzyką było ważnym doświadczeniem dla wszystkich uczestników tego spotkania, świadczącym o tym, że naszą historię możemy poznawać nie tylko z książek, ale i dzięki śpiewaniu.
        Wszystkie przedsięwzięcia związane z obchodami stulecia Niepodległej nie byłyby możliwe, gdyby nie udział uczniów i nauczycieli naszej szkoły. A zatem podziękowania należą się wszystkim uczniom klas pierwszych i drugich, którzy zaangażowali się w zorganizowanie wystawy „Twórcy niepodległości”, brali udział w konkursach, akademiach i innych działaniach oraz ich wychowawców, którzy potrafili ich zainspirować. Do wszystkich listopadowych imprez niepodległościowych włączyła się również pani Danuta Kotowska ze Szkolnego Centrum Informacyjnego, służąc wszechstronną rada i pomocą.
 
Marlena Kosiór
Danuta Kotowska
Bartosz Kucner
Paweł Wrocławski
W obiektywie
 

 
 
 
 
 
 
 
Prev Lipiec 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls