Czwartek - 21 luty 2019r - godz. 17.00 - wywiadówka śródokresowa
Imieniny:
Konstancji, Krystiana, Sylwany
Użytkowników on-line: 63 Zalogowanych: 0
Tydzień Edukacji Globalnej 2018
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Tydzień Edukacji Globalnej 2018

          W dniach 19 – 25 listopada 2018 odbył się w szkole Tydzień Edukacji Globalnej . Hasło tegorocznej edycji to: „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!”
       Tydzień Edukacji Globalnej to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze 
globalnym TEG odbywa się w listopadzie  pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej Rady Europy.
         W naszej szkole była to  kolejna okazja,  aby młodzi ludzie dowiedzieli się,  w jakich warunkach żyją ich rówieśnicy w różnych zakątkach globu, o współzależnościach globalnych, czyli wpływie wyborów konsumenckich i zwyczajów społeczeństw zamożnej Pólnocy na sytuacje żyjących w ubóstwie ludzi z krajów Południa.

 Celem akcji jest także szerzenie idei poszanowania środowiska naturalnego oraz promowanie produktów wytwarzanych w ramach Sprawiedliwego Handlu. 

W bibliotece szkolnej przygotowano:

  1.  Kącik materiałów  edukacyjnych związanych ze Sprawiedliwego Handlem,
  2.  Odbyły się pogadanki  mające na celu:
  • uwrażliwić uczniów na problemy innych ludzi, nauczyć ich empatii, szacunku i zrozumienia dla innych,
  • zachęcić ich do krytycznego myślenia na temat zasad rządzących światem i różnych sposobów, w jakich mogą na nie wpływać,
  • rozwinąć kompetencje społeczne , np.: w zakresie podejmowania decyzji co do kierunku własnych działań i ponoszenia  za nich odpowiedzialności.
  1. Odbyły się warsztaty edukacyjne „Zabawa ze sznurkiem”- młodzież wcielała się w role osób związanych z produkcją i handlem ( właścicieli plantacji, importerów, sprzedawców, konsumentów itp}, zabawa „ Wykreślanka” – znajdowanie słów związanych z Fairtrade.
  2. Degustacja pysznej certyfikowanej kawy i herbaty.

Aby poszerzyć swoje wiadomości na temat Sprawiedliwego Handlu zapraszamy na film przygotowany przez młodzież na facebooku Biblioteka w Mechaniku pt. "Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu.”
zobacz film>>>

 

Szkolne Centrum Informacyjne

W obiektywie  

 
 
 
 
 
 
 
Prev Luty 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls