Od 01 kwietnia do 06 kwietnia 2021 r. Wielkanocna przerwa świąteczna.
Imieniny:
Adolfiny, Odetty, Wacława
Użytkowników on-line: 2 Zalogowanych: 0
jesteś tutaj:
Zielona flaga
Zielona flaga
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

 
dla ZST MECHANIK
w Jeleniej Górze

Z wielkim zadowoleniem i dumą oznajmiamy, że 22 listopada we Wrocławiu nasza szkoła po raz trzeci została uhonorowana MIĘDZYNARODOWYM CERTYFIKATEM ZIELONA FLAGA za działalność na rzecz ekologii w roku szkolnym 2011/2012.

     Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu.

     Przyznanie nam po raz trzeci tego certyfikatu wiąże się z tym, iż otrzymaliśmy go aż na trzy lata. Tego zaszczytu dostąpiło niewiele szkół ponadgimnazjalnych w województwie dolnośląskim !!!  

     Sukces ten jest efektem pracy całej szkoły dlatego wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły a także osobom wspomagającym nasze całoroczne działania ekologiczne, należą się ogromne podziękowania !!!!

Korzyści dla szkół  związane z posiadaniem Certyfikatu Zielonej Flagi

  1.   Szkoły, które otrzymują Certyfikat Zielonej Flagi mogą posługiwać się logiem Zielonej Flagi we wszystkich swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych.
  2.   Każda szkoła, która pomyślnie przejdzie proces certyfikacji otrzymuje dyplom i Zieloną Flagę oraz nagrodę rzeczową (np. wielofunkcyjny, multimedialny).
  3.  Informacje o certyfikowanych szkołach są przekazywane mediom, władzom regionalnym i lokalnym.
  4.  Każda szkoła legitymująca się certyfikatem Zielonej Flagi jest promowana w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju oraz innych programów realizowanych przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.
 

       „Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com) Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku. Jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 51 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu poziomu edukacji i świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w tym efektywnego wykorzystania energii i surowców i zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

  

 Wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły a także osobom wspomagającym nasze całoroczne działania ekologiczne należą się ogromne podziękowania !!!!

Certyfikat szkoły

  Szkolny koordynator

Lilianna Lucerska

 

  
 
Biblioteka
na
Facebooku
 

 
 
Prev Kwiecień 2021Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls