Uwaga! Od 16-09-2019 zmiana planu lekcji!!!
Imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza
Użytkowników on-line: 21 Zalogowanych: 0
Koło turystyczne
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Nie bój się kompasu – chodź ze mną do lasu. Chcesz poznać tajniki poruszania się w nieznanym terenie przyjdź na spotkanie
Spotkania koła:  
Piątek godz. 14.10 - 14.55 Opiekun koła
 w sali 215
 
mgr Barbara Rodziewicz

Nasza działalność                 
 Uczniowie w ramach koła turystycznego:
  1. Biorą udział w imprezach turystyki kwalifikowanej (m. in. Rajd Geologiczny, marsze na orientację, turnieje, szkolenia).
  2.  Pogłębiają wiedzę z zakresu topografii i terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy.
  3. Poznają walory krajoznawcze najbliższej okolicy.
  4. Kształcą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.
  5. Czas wolny spędzają aktywnie zdobywając odznaki turystyczne.

  
XIII Ogólnopolski Rajd Geologiczny
Młodzieży Szkolnej
       W dniu 13 października uczestniczyliśmy w XIII Ogólnopolskim Rajdzie Geologicznym Młodzieży Szkolnej, który w tym roku odbył się na bazie Centrum Szkoleń Specjalnych i Prac Wysokościowych „HAWK” w Miedziance.
        Organizatorem imprezy był Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze. Obsługę geologiczno-mineralogiczną tras zapewnili absolwenci Uniwersytetu Wrocławskiego. Celem rajdu było poszerzenie wiedzy geologiczno-mineralogicznej z obszaru Rudaw Janowickich oraz prezentacja walorów krajoznawczych Rudaw Janowickich.
          Trasa dla szkół ponadgimnazjalnych wynosiła 10 km i rozpoczynała się na przystanku PKP Janowice Wielkie. Po zapoznaniu się z wiadomościami ogólnymi na temat Janowic Wielkich wyruszyliśmy żółtym szlakiem, wzdłuż Janowickiego Przełomu Bobru, w górę rzeki. Pierwsze stanowisko geologiczne było na wzniesieniu Popiel (463 m), dawny kamieniołom. Tam znaleźliśmy żyłę perydotytów hornblendowych w granicie. Następnie po przejściu przez most na Bobrze udaliśmy się lewym brzegiem rzeki w kierunku Ciechanowic. Kolejnym przystankiem były dawne sztolnie, gdzie poszukiwaliśmy minerałów pokopalnianych Po spenetrowaniu wyrobiska udaliśmy się drogą szutrową, wraz z rowerowym szlakiem ER-6 do Miedzianki na metę rajdu.
           Na mecie rajdu odbyły się konkursy: wiedzy krajoznawczo-geologicznej, w którym Ewelina Kudela z kl. Ie zajęła I miejsce oraz na najciekawszy okaz mineralogiczny znaleziony na trasie rajdu. Ładne okazy minerałów znaleźli Michał Stelmach z kl. Ia – II miejsce i Ewelina Kudela III miejsce. Po konkursach spożyliśmy posiłek. Następnie wzięliśmy udział w uroczystym zakończeniu rajdu, gdzie zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
 
Opiekun             
Barbara Rodziewicz

Rajd w obiektywie
 
 
 
 
 
 
 
 
Prev Wrzesień 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls