Uwaga! Do dnia 24.05.2020 zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym!!!
Imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada
Użytkowników on-line: 9 Zalogowanych: 0
Kacper Kubacki z „Mechanika”
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Kacper Kubacki z „Mechanika”
najlepszym z najlepszych!

             W Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się wczoraj, 27.11.2019 uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego, wyróżnionych w roku szkolnym 2019/2020 Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że najlepszym z 
najlepszych wśród nagrodzonych, a przy tym jedynym prelegentem, który przemawiał podczas wczorajszego wydarzenia – był Kacper Kubacki, uczeń klasy 3C (mechatroniki) w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze.
           Wczorajsza, wyjątkowo uroczysta gala uhonorowania Stypendium Prezesa Rady Ministrów w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu młodych najzdolniejszych ze szkół ponadpodstawowych na Dolnym Śląsku – ruszyła punktualnie o godz. 11.00. Rozpoczął ją występ chóru „Pryma Voce”, działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Świdnicy, następnie, wszyscy obecni mogli wysłuchać gratulacji, słów uznania i życzeń wszelkiej pomyślności tak w codziennym funkcjonowaniu w szkole, jak i w życiu prywatnym (wszystko było skierowane do uczniów, ich rodziców i nauczycieli) od pana Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. W ramach dalszej części, z rąk pana kuratora młodzież otrzymała dokumenty potwierdzające uzyskanie stypendium oraz upominki związane z nadchodzącymi świętami, a mniej więcej w połowie uroczystości – organizatorzy poprosili o zabranie głosu Kacpra Kubackiego z jeleniogórskiego „Mechanika”, będącego  najlepszym z najlepszych wśród zebranych w auli 263 uczniów, bowiem to właśnie on, jako jedyny, uzyskał w roku szkolnym 2018/2019 średnią 6.0, odzwierciedlającą nie tylko jego stosunek do dydaktyki i wychowania, zdyscyplinowanie, nienaganną frekwencję i chęć osiągania najwyższych celów jeśli chodzi o kształcenie w zawodzie mechatronik i ogólne, ale także olbrzymie zaangażowanie w życie szkoły, współpracę z nauczycielami, koleżankami i kolegami, i aktywne uczestnictwo w dodatkowych praktykach oraz stażach u przedsiębiorców współpracujących z placówką.
         Podczas swojej prelekcji, po przywitaniu wszystkich zebranych w uniwersytecie gości, a przy tym ze szczególnym naciskiem na pozostałych stypendystów, Kacper opowiedział o tym, jak czuje się stypendysta nie tylko w odniesieniu do niego samego, lecz, jak to określił – do każdego z obecnych, gdyż nie sposób w tym gronie nie utożsamiać się ze sobą; o nauce w „Mechaniku”, w którym kładzie się nacisk na edukację przyjazną dla ucznia; wspieraniu jego rozwoju, uzdolnień i zainteresowań, motywacji do współorganizowania pracy szkoły przez młodzież i rodziców, a także uczestnictwie „młodych zawodowców” w różnych formach aktywności – w faktycznych warunkach panujących na nowoczesnym rynku pracy zgodnie z porozumieniami o kształceniu dualnym, zawartymi między placówką i firmami z Jeleniej Góry i regionu.
           W wystąpieniu Kacpra nie zabrakło podziękowań dla rodziców, jego dziewczyny, którzy są mu pomocni w spełnianiu marzeń, kolegów i koleżanek ze szkoły, z najbliższego otoczenia; bardzo gorąco uczeń podziękował również wychowawcy klasy, kadrze pedagogicznej oraz dyrektorowi placówki, wspomagającym młodzież podczas wykonywania zadań związanych z działalnością statutową i inną szkoły, jak i zawsze dążącym do odniesienia przez nią jak największego, życiowego sukcesu.
       Zwieńczeniem jego wystąpienia była puenta, że receptą na sukces: jest dążenie do stworzenia najlepszej wersji samego siebie, wg ustalonego planu, przekuwanie marzeń w cele, a w końcu konkretne osiągnięcia i efekty, które dodatkowo urealniają przychylni ludzie wokół. – Niech każdy z nas zawsze będzie autentyczny, żyje w zgodzie z obranymi przez siebie kierunkami rozwoju i robi wszystko, żeby czuć się ze sobą i w tym, co robi, jak najlepiej. Korzysta z potencjału oraz wsparcia otoczenia, ciągle uczy się nowych rzeczy, a przy tym nie zapomina o odpoczynku i „zresetowaniu się”, by w kolejnym dniu zacząć od nowa – apelował Kacper Kubacki. 
        – Jestem dumny, że to właśnie nasz Kacper jest najlepszym z najlepszych nagrodzonych wczoraj Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wszyscy jesteśmy z niego dumni, jeśli chodzi o szkołę, której mam zaszczyt przewodzić, tj. Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, którą tworzą wspaniali młodzi ludzie, ich rodzice, nauczyciele, pracownicy i nasi partnerzy: samorząd Miasta, firmy i przedsiębiorcy. Kacper jest doskonałym przykładem na to, że uczniowie są dzisiaj świetni: kreatywni, chętni do różnych form aktywności i nauki, jeśli tylko właściwie się ich zainspiruje. W tym miejscu chcę podkreślić, że tak, jak wczoraj z naszego stypendysty, na co dzień jestem dumny z każdego z nich, bo wszyscy już odnoszą albo są w stanie odnosić wspaniałe sukcesy, na miarę własnych potrzeb i możliwości. I każdy z tych sukcesów, albo choć małych sukcesików, każdego dnia zasługuje na pochwałę i na to, by się z nich cieszyć i motywować do dalszej pracy – powiedział dyrektor „Mechanika” Piotr Iwaniec.
          Wszystkim uczniom uhonorowanym wczoraj Stypendium Prezesa Rady Ministrów – ze szkół ponadpodstawowych z Jeleniej Góry i innych miejscowości w województwie, z całego serca GRATULUJEMY i winszujemy im dalszych sukcesów!

Piotr Iwaniec

W obiektywie 

 
 
 
 
 
 
 
Prev Czerwiec 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls