Uwaga! Do dnia 24.05.2020 zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym!!!
Imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada
Użytkowników on-line: 7 Zalogowanych: 0
Wizyta w Time Gates
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Wizyta w Time Gates – Bramach Czasu
pod Wzgórzem Kościuszki

          Dnia 20 listopada 2019r klasa 1D5 naszego technikum wraz ze swoją wychowawczynią panią Marzeną Skuzjus i opiekunem Iwoną Łazarewicz, odwiedziła podziemia Time Gates – Bramy Czasu, czyli szlak turystyczny znajdujący się pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze.
       Sieć owych korytarzy powstała w XIXw początkowo pełniąc funkcję piwnicy winnej, 
by w późniejszych latach stać się kolejno: schronem przeciwlotniczym, magazynem centrali rybnej, pieczarkarnią, czy też dyskoteką. Obecnie z 4 km korytarzy dostępna dla turystów jest nieco ponad kilometrowa trasa.
        Zanim jednak udaliśmy się w tę niesamowitą podróż w czasie, mieliśmy okazję wziąć udział w pokazie chemicznym Szalonego Naukowca, a właściwie pani naukowiec, która w magiczny sposób na naszych oczach zamrażała wszystko co wpadło w jej ręce, a nawet częstowała nas zamrożonymi w ciekłym azocie chrupkami, po których zialiśmy parą niczym smoki!
         Następnie wraz z panią przewodnik udaliśmy się na pokaz największego w Polsce grającego transformatora, tzw. cewki Tesli, generującego napięcie blisko 2mln volt, który to za pomocą wyładowań elektrycznych tworzy imponujący pokaz piorunów i błyskawic, dając dodatkowo muzyczny koncert.
          Kolejną atrakcją był spacer podziemnymi korytarzami pełnymi multimedialnych wystaw, nawiązujących do historii i legend karkonoskich, z największa w Polsce makietą pociągu pancernego w podziemiach – Złotego Pociągu... W pozostałych częściach można było spotkać np. Ducha Gór czy nawet samego Napoleona i wiele innych ciekawych postaci.
            Naszą wycieczkę zakończyliśmy w korytarzu pomalowanym farbą fluorescencyjną, która miała za zadanie pokazywać drogę do wyjścia na wypadek braku dostawy prądu...
Z pewnością polecamy odwiedziny Bram Czasu innym klasom :)
W obiektywie


 
 
 
 
 
 
 
Prev Czerwiec 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls