Uwaga! Do dnia 24.05.2020 zajęcia będą prowadzone w trybie zdalnym!!!
Imieniny:
Gracji, Jakuba, Konrada
Użytkowników on-line: 6 Zalogowanych: 0
Szkolenia dla germanistów
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Szkolenia dla germanistów - gry na lekcjach języka niemieckiego
        Dnia 15 listopada 2019 r  po raz kolejny w ZST "Mechanik" w Jeleniej Górze odbyło się bezpłatne szkolenie Goethe Institut Krakau #krk_vernetzt dla nauczycieli germanistów z naszego regionu. Projekt ma na celu zapewnienie wysokich kwalifikacji zawodowych kadry dydaktycznej oraz podniesienie jakości nauczania języka niemieckiego w polskich szkołach. 
         Udowodniono, iż rzeczy, które nas cieszą i przy których angażujemy sie emocjonalnie, pozostają dłużej w pamięci. To samo dotyczy gier, które powinny częściej gościć na lekcjach języka niemieckiego. Tylko które wybrac i jak je wykorzystać w odpowiedni sposób? O tym rozmawiano na warsztatach prowadzonych przez pania Beatę Hadasz - referentkę Institutu Goethego w Krakowie.
          Spotkanie  składało się z dwóch części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie  klasy VIII ze szkoły Podstawowej z Marciszowa i  klasa II F technikum (z wiodącym językiem niemieckim)  z naszej szkoły. Warsztaty polegały na wykorzystaniu animacji językowych w połączeniu z grami integracyjnymi takimi jak: Lesepuzzles, Werwolfe, Dobblekids i  Bilder-Bingo. 
          Druga część poświęcona była warsztatom, w których brali udział  nauczyciele języka niemieckiego ze szkół podstawowych, liceów i techników z powiatu jeleniogórskiego. Podczas szkolenia zastanawiano się jak motywować uczniów do nauki  i wymieniano doświadczenia związane z grami integracyjnymi, planszowymi i innymi do różnych obszarów tematycznych.
Dzięki prowadzącej uczniowie i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu mogli dowiedzieć się, jak połączyć naukę języka niemieckiego z grami ,aby stała się przyjemniejsza i łatwiejsza.
W trakcie szkolenia była przerwa kawowa, podczas której uczestnicy mogli  zapoznać się ze zbiorami Małego Centrum  Bibliotecznego GI mieszczącego się w naszej bibliotece szkolnej.
 
 
Marzena Traczuk 
Danuta Kotowska
W obiektywie
 


 
 
 
 
 
 
 
Prev Czerwiec 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls