Z okazji Dnia Edukacji Narodowej chciałbym wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom oświaty złożyć serdeczne podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud - dyrektor
Imieniny:
Jadwigi, Leonarda, Teresy
Użytkowników on-line: 6 Zalogowanych: 0
DRÄXLMAIER bierze uczniów pod swoje skrzydła
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
DRÄXLMAIER bierze uczniów pod swoje skrzydła

W ubiegłym roku firma DRÄXLMAIER z siedzibą w naszym mieście rozpoczęła aktywną współpracę z Zespołem Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, gdzie objęła swoim patronatem jeden z oddziałów mechatronicznych, stworzyła nowoczesną salę do dydaktyki zawodowej, opatrzoną firmowym logo, doposażyła w sprzęty infrastrukturę placówki i weszła w partnerstwo pod względem organizacji praktyk i dodatkowych staży dla młodzieży.
  
Wspomniane formy zewnętrznego kształcenia zawodowego, których program pieczołowicie przygotowano we współpracy jeleniogórskiego „Mechanika” i firmy DRÄXLMAIER zgodnie z założeniami kształcenia dualnego: uczniów odbywających naukę w przedsiębiorstwie traktuje się jako członków zespołu realizującego jego zadania statutowe, wspierających i wykonujących zadania podobne do tych, którymi zajmują się pełnoprawni pracownicy firmy, zdobywających na bieżąco kwalifikacje dostosowane do jej wymagań, a przy tym odpowiadające programowi kształcenia w zakresie mechatroniki – ruszyły 30 września 2019 r. W chwili obecnej, bierze w nich udział pięciu bardzo dobrych uczniów szkoły, w tym stypendysta Prezesa Rady Ministrów ze średnią 6.0. Rzecz jasna, za swoją pracę młodzi mechatronicy otrzymują wynagrodzenie, którego koszty pokrywa DRÄXLMAIER.

– Przede wszystkim, dziękuję szefostwu firmy DRÄXLMAIER za zaangażowanie, pomoc oraz nakierowanie się na potrzeby szkolnictwa zawodowego. Cieszy niezmiernie, że szkoła i firma z Jeleniej Góry współpracują ze sobą. W dobie niekończących się potrzeb w szkolnictwie, takie zaangażowanie jest bardzo ważne. Jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne korzyści dla wszystkich stron: uczniów, placówki, w której się kształcą, samej firmy, jak również Miasta Jeleniej Góry. Gratuluję przedsiębiorczości i umiejętności tworzenia ciekawych rozwiązań – komentuje Konrad Sikora, Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, odpowiedzialny za sferę oświaty.

Szczegółowe informacje odnośnie przedsięwzięcia znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej Miasta Jeleniej Góry, pod adresem:
https://jeleniagora.pl/content/dr%C3%A4xlmaier-bierze-uczni%C3%B3w-pod-swoje-skrzyd%C5%82a


W obiektywie


 

 
 
 
 
 
 
Prev Październik 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls