10 stycznia - część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Użytkowników on-line: 1 Zalogowanych: 0
DRÄXLMAIER bierze uczniów pod swoje skrzydła
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
DRÄXLMAIER bierze uczniów pod swoje skrzydła

W ubiegłym roku firma DRÄXLMAIER z siedzibą w naszym mieście rozpoczęła aktywną współpracę z Zespołem Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, gdzie objęła swoim patronatem jeden z oddziałów mechatronicznych, stworzyła nowoczesną salę do dydaktyki zawodowej, opatrzoną firmowym logo, doposażyła w sprzęty infrastrukturę placówki i weszła w partnerstwo pod względem organizacji praktyk i dodatkowych staży dla młodzieży.
  
Wspomniane formy zewnętrznego kształcenia zawodowego, których program pieczołowicie przygotowano we współpracy jeleniogórskiego „Mechanika” i firmy DRÄXLMAIER zgodnie z założeniami kształcenia dualnego: uczniów odbywających naukę w przedsiębiorstwie traktuje się jako członków zespołu realizującego jego zadania statutowe, wspierających i wykonujących zadania podobne do tych, którymi zajmują się pełnoprawni pracownicy firmy, zdobywających na bieżąco kwalifikacje dostosowane do jej wymagań, a przy tym odpowiadające programowi kształcenia w zakresie mechatroniki – ruszyły 30 września 2019 r. W chwili obecnej, bierze w nich udział pięciu bardzo dobrych uczniów szkoły, w tym stypendysta Prezesa Rady Ministrów ze średnią 6.0. Rzecz jasna, za swoją pracę młodzi mechatronicy otrzymują wynagrodzenie, którego koszty pokrywa DRÄXLMAIER.

– Przede wszystkim, dziękuję szefostwu firmy DRÄXLMAIER za zaangażowanie, pomoc oraz nakierowanie się na potrzeby szkolnictwa zawodowego. Cieszy niezmiernie, że szkoła i firma z Jeleniej Góry współpracują ze sobą. W dobie niekończących się potrzeb w szkolnictwie, takie zaangażowanie jest bardzo ważne. Jestem przekonany, że przyniesie ono wymierne korzyści dla wszystkich stron: uczniów, placówki, w której się kształcą, samej firmy, jak również Miasta Jeleniej Góry. Gratuluję przedsiębiorczości i umiejętności tworzenia ciekawych rozwiązań – komentuje Konrad Sikora, Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, odpowiedzialny za sferę oświaty.

Szczegółowe informacje odnośnie przedsięwzięcia znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej Miasta Jeleniej Góry, pod adresem:
https://jeleniagora.pl/content/dr%C3%A4xlmaier-bierze-uczni%C3%B3w-pod-swoje-skrzyd%C5%82a


W obiektywie


 

 
 
 
 
 
 
Prev Luty 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls