Zachęcamy do rekrutacji do naszej szkoły!!! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
Imieniny:
Kariny, Serafiny, Urbana
Użytkowników on-line: 10 Zalogowanych: 0
Nowy Rok Szkolny w „Mechaniku” rozpoczęty!
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Nowy Rok Szkolny w „Mechaniku” rozpoczęty!

Wczoraj, tj. 02 września 2019 roku o godz. 9.00 zainaugurowaliśmy w „Mechaniku” nowy rok szkolny. W uroczystości zorganizowanej w Hali Sportowej szkoły uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście:
•    Pan Konrad Sikora – Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.
•    Pan  Wojciech Chadży – Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry,
•    Pan Tomasz Żylewicz – Reprezentant Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze,
•    Pan Józef Rypiński, Pani Beata Wójtowicz  - Radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry.    Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego przez społeczność placówki, głos zabrał dyrektor szkoły, pan Piotr Iwaniec. Serdecznie przywitał gości, uczniów, rodziców i pracowników. Szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Podziękował za wybranie „Mechanika”  i podkreślił, że to placówka nie tylko funkcjonująca w oparciu o wieloletnią tradycję, a przy tym nowoczesna i odważnie krocząca w przyszłość, ale i bardzo przyjazna, którą uczniowie mogą traktować jak swój drugi dom. Następnie pan dyrektor oficjalnie rozpoczął nowy rok szkolny 2019/2020. Głos zabrali również  zaproszeni goście. Życzyli młodym ludziom sukcesów w nauce, zachęcali do aktywności sportowej, kulturalnej, rozwijania pasji i zainteresowań. Szczególnie ciepło zostały przyjęte słowa pana Konrada Sikory, który odwołał się bezpośrednio do zawodów funkcjonujących w placówce, panującej w niej atmosfery z naciskiem na komfort pracy ucznia i jego zaangażowanie w proces dydaktyczno-wychowawczy z możliwością rozwoju zainteresowań i pasji; szans, które daje nasza szkoła w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy, zapotrzebowania na absolwentów zarówno w mieście, regionie, jak i w skali globalnej.        
    Po zakończeniu części oficjalnej i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, młodzież ze starszych klas udała się do sal, natomiast pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców, infrastrukturę szkolną i panujące w niej zasady bezpieczeństwa i organizacji jej działalności statutowej. Przed społecznością „Mechanika”  intensywny rok, pełen nie tylko nauki i ciężkiej pracy, lecz także nowych wyzwań, przyjaźni i kolejnych przygód. Uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy wszystkiego najlepszego w roku szkolnym 2019/2020!!!

Iwona Janicka

W obiektywie 

 
 
 
 
 
 
Prev Lipiec 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls