10 stycznia - część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Użytkowników on-line: 6 Zalogowanych: 0
Jeleniogórska Liga Robotów
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Kolejna edycja Ligi Robotów rozstrzygnięta!


    W naszej szkole w dniu 17.06.2018 r. rozstrzygnięto konkurs w ramach drugiej edycji międzyszkolnego turnieju pn. Jeleniogórska Liga Robotów. W szrankach i konkurach w dziedzinie robotyki, podobnie jak to było w roku ubiegłym, uczestniczyli uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych z miasta i regionu.
   
    Młodzieżowe zespoły konkursowe miały za zadanie zbudować z klocków Lego Minstroms dowolnego robota mobilnego, który mógłby być wykorzystywany w edukacji lub przemyśle. Jury konkursu, składające się z uczniów ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze, tj.  Kacpra Kubackiego oraz Dawida Cichonia, po wnikliwej analizie wszystkich przedstawionych prac uznało, że najlepszą pracę wykonali uczniowie Gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze. A zbudowali oni samoczynnego robota sprzątającego i segregującego odpady. Gratulujemy!!!

    Drugie miejsce zajęli uczniowie Oddziału Gimnazjalnego przy SP nr 11 w Jeleniej Górze. Z kolei miejsce trzecie zajęła drużyna z SP nr 6 w Jeleniej Górze. Na wyróżnienie zasługiwała praca wykonana przez uczniów SP nr 1 w Piechowicach. Jury, sponsorzy, jak i pozostali uczestnicy konkursu podkreślali bardzo duże zaangażowanie grup konkursowych ich twórczą pasję, jak również determinacje w budowie poszczególnych robotów.
    Z dużym prawdopodobieństwem można już teraz stwierdzić, że będą to w przyszłości inżynierowie przemysłu.
    W imieniu społeczności szkolnej „Mechanika”, drużyn uczestniczących w Lidze Robotów pragniemy serdecznie podziękować naszym partnerom i sponsorom. Ich zaangażowanie i chęć niesienia pomocy przyszłym twórcom robotów przemysłowych pozwoliło na zorganizowanie już drugiej edycji konkursu.    Gdyby nie oni, z roku na rok w/w nie zyskiwałby na swojej popularności i randze, a są to:
  Kamiennogórska Strefa Ekonomiczna MP,
  Jelenia Plast Sp. z o. o
  Dräxlmaier Group w Jeleniej Górze
  Dr Schneider Automotive Polska Sp. z o. o
  a także inni, którzy chcieli pozostać anonimowi.

    Ogromne podziękowania składamy również na ręce Zastępcy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Pana Konrada Sikory, który po raz kolejny był obecny na naszej Lidze Robotów czynnie w niej uczestnicząc i dopingując młodzież zmagającą się w ramach konkursowych potyczek. Jesteśmy Panu wdzięczni – tak za dobrą energię, jak i współuczestnictwo w działaniu na rzecz rozwoju pasji i zainteresowań młodych jeleniogórzan oraz świadomość, że to właśnie im trzeba dzisiaj poświęcać możliwie najwięcej uwagi tak w sensie dydaktycznym, jak i wychowawczym.

    Lech Gancarek    

W obiektywie
 
 
 
 
 
 
Prev Styczeń 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls