10 stycznia - część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Imieniny:
Agnieszki, Jarosława, Nory
Użytkowników on-line: 8 Zalogowanych: 0
Bohaterów kresowych wskrzesić czas . . .
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
„ Bohaterów kresowych wskrzesić czas…”

            W dniu 10 czerwca 2019r. w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych odbyło się piąte Seminarium Uczniowskie „Bohaterów Kresowych wskrzesić czas”.
Spotkanie z Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich na czele z Panem Prezesem Stanisławem Kańczukowskim miało na celu, jak co roku, budzenie tożsamości, ukazanie wielkich bohaterów i bliższe poznanie obszaru byłych Kresów. 
            Do  udziału w seminarium zostaliśmy zaproszeni ze względu na fakt, iż jako szkoła sprawujemy patronat nad Skwerem Orląt Lwowskich. W uroczystości wzięły udział również Szkoła Podstawowa nr 13 oraz Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych.
          Na spotkaniu obecni byli: zastępca prezydenta miasta Pan Janusz Łyczko, dyrektorzy patronackich szkół, przedstawiciele mediów, członkowie Towarzystwa oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2.
            Młodzież z ZSET przedstawiła prezentacje multimedialne o Lwowie, dzieci z SP nr 13 wiersze, a młodzież z naszej szkoły przygotowała prezentacje o Kresach oraz wykonała utwory muzyczne o tematyce kresowej. Na koniec seminarium wystąpił zespół „Agat” wykonując kilka piosenek lwowskich.
       Po zakończeniu uroczystości uczestnicy otrzymali upominek od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, a goście zostali zaproszeni na mały poczęstunek.
         Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, którzy poświęcili czas i energię na udział w imprezie: Oliwii Wasiuk (IB), Mateuszowi Poleszko (IIB), Kacprowi Kubackiemu, Filipowi Trafasowi i Tomaszowi Wawrzyniakowi (IIC) oraz Panu Pawłowi Wrocławskiemu za przygotowanie zespołu.
 
 
Barbara Rodziewicz
W obiektywie 
 
 
 
 
 
Prev Styczeń 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls