10 stycznia - część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, dzień wolny od zajęć dydaktycznych
Imieniny:
Anety, Lehca, Leona
Użytkowników on-line: 3 Zalogowanych: 0
Mechanalia marzec 2019
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Ach, co to były za „Mechanalia”!


Wczoraj, tj. 21 marca 2019 r. w naszej szkole odbyły się przygotowane z dużym rozmachem kolejne z cyklu „Mechanaliów” – dni otwartych ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze, które zainicjowaliśmy w ubiegłym roku szkolnym w kooperacji z firmami,
przedsiębiorstwami, partnerami i przyjaciółmi placówki.

      Tegoroczne „Mechanalia” zorganizowaliśmy we współpracy z Koncernem DRÄXLMAIER, Miejskim Zakładem Komunikacji w Jeleniej Górze, marką LEROY MERLIN, a także  firmami SIMET S.A., JELENIA PLAST, TOYOTA Nowakowski, IZZY SERVICE – Mechanika i MATEX. Trzy pierwsze, które wymieniliśmy – podczas trwania wczorajszej imprezy pokazały się w sposób szczególny: w Sali 305 w „Mechaniku” uroczyście otworzyliśmy nową pracownię dla naszych elektromechaników, wyremontowaną i bogato wyposażoną właśnie przez DRÄXLMAIER, z MZK Jelenia Góra podpisaliśmy umowę patronacką i dotyczącą partnerstwa na szeroką skalę z myślą o technikach pojazdów samochodowych i kierowcach-mechanikach, z kolei z LEROY MERLIN – weszliśmy w patronat nad naszymi budowlańcami i spedytorami. Należy też dodać, że z SIMETEM i JELENIĄ PLAST oficjalnie zainaugurowaliśmy nowy kierunek w branżowej szkole I stopnia: Operatora maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, który, co ciekawe, już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród ósmoklasistów i uczniów trzecich klas gimnazjów, a wystartuje w naszej placówce 01 września 2019 r. pod patronatem tychże, przy jednoczesnej gwarancji praktyk dla uczniów w/w, a potem zatrudnienia w firmach, zgodnie z potrzebami lokalnego i regionalnego rynku pracy.

      – Każda z firm, które towarzyszyły nam na „Mechanaliach” 2019 jest faktycznym partnerem ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze, uczestniczącym w planowaniu procesu dydaktyki, a także organizacji praktyk, staży, zatrudnienia dla absolwentów szkoły  promowania jej marki. Wraz z nimi nasza placówka kształci dualnie, nowocześnie, w warunkach takich samych, jakie na co dzień panują na rynku pracy. Odpowiednio do oczekiwań pracodawców i pracowników, na zapleczu sprzętowym i materiałowym najwyższej jakości zgodnie z wymaganiami dla danych zawodów – mówi dyrektor szkoły Piotr Iwaniec. – Trzeba też dodać, że każda z nich udziela nam również szerokiego wsparcia finansowego w postaci darowizn i doposażeni i co więcej, nie są to wszystkie firmy, które na dzień dzisiejszy stale współpracują ze szkołą – tłumaczy z dumą.

       Podczas „Mechanaliów” 2019 ósmoklasiści, gimnazjaliści z klas trzecich; goście i przyjaciele „Mechanika” mieli niepowtarzalną okazję poznać aktualną ofertę szkoły i nie tylko: w Hali Sportowej odbywały się prezentacje firm, które na bieżąco współpracują z ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze w ramach organizacji kształcenia, praktyk czy staży uczniowskich, w tym dodatkowo płatnych i opatrzonych stypendium; w obrębie całej infrastruktury szkoły miały miejsce pokazy i prezentacje związane z poszczególnymi kierunkami, w Auli Szkolnej odbył się Konkurs Wiedzy Pożarniczej, zaś przed szkołą – Straż Pożarna miała przygotowane różne atrakcje. Przez cały czas trwania imprezy serwowano gorącą grochówkę przygotowaną dzięki współpracy z jeleniogórskim Lidlem, hurtownią warzyw i owoców „Quatro Fruits” w Jeleniej Górze, Środowiskowym Domem Samopomocy w Jeleniej Górze, sklepem FRYKAS i innymi instytucjami i przedsiębiorstwami.

       W „Mechanaliach” 2019 czynnie uczestniczyli Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry – Konrad Sikora, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, prezes MZK w Jeleniej Górze Agata Buśko, Przewodniczący Rady Miasta Jeleniej Góry Wojciech Chadży, radna Rady Miasta Jeleniej Góry Beata Wójtowicz, która na co dzień pracuje w naszej szkole, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze Paweł Dernoga wraz z uczniami (szkoła będąca partnerem naszej placówki), reprezentanci Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze (jw. obie instytucje miały swoje stanowiska w Hali Sportowej „Mechanika”), dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze Barbara Marszałek-Szurek, delegaci firm prezentujących swoje zaplecze i współpracę z „Mechanikiem” w infrastrukturze szkolnej.
       Dziękujemy. Wszystkim za wszystko i kierujemy serdeczności zwłaszcza w stronę przyszłych beneficjentów ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze. Dokonaliście wspaniałego wyboru! Uwaga – zapraszamy na dodatkowy dzień otwarty, tj. 25 kwietnia 2019 r. i w każdy inny, kiedy tylko mają Państwo ochotę zapoznać się z nami i naszą ofertą.

Kazimierz Hamowski  


W obiektywie

 

 
 
 
 
 
 
Prev Luty 2020Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls