Zebrania z rodzicami 23 maja godz. 16:30 !!!
Imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Użytkowników on-line: 4 Zalogowanych: 0
Szkolenie Goethe Institut
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Szkolenie Goethe Institut #krk_vernetzt
dla nauczycieli j. niemieckiego

     Dnia 15 lutego 2019 r w ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze odbyło się szkolenie Goethe Instytut Krakau  #krk_vernetzt dla nauczycieli germanistów z naszego regionu. Spotkanie odbyło się z inicjatywy opiekuna Małego Centrum Bibliotecznego GI Marzeny Traczuk i opiekuna SCI –biblioteki szkolnej Danuty Kotowskiej. #krk_vernetzt to cykl szkoleń odbywających się w 11 mediotekach 
Goethe-Institut w Krakowie. Projekt ma na celu zapewnienie wysokich kwalifikacji zawodowych kadry dydaktycznej oraz podniesienie jakości nauczania języka niemieckiego w polskich szkołach.
         W ramach projektu powstanie również program do wsparcia merytorycznego i rzeczowego konkursów międzyszkolnych (Nicht alles Goethe, was sich reimt).
         Nie trzeba nikogo przekonywać, iż czytanie ma pozytywny wpływ na nasz charakter. Jeżeli myślimy jednak o książkach na lekcjach języka niemieckiego, to musimy zadać sobie szereg istotnych pytań:
  • Kiedy należy rozpocząć przygodę z literaturą?
  • Czy mamy na to w ogóle czas?
  • Które książki nadają się najlepiej?
  • Jak należy pracować z tymi książkami na lekcjach?

        Projekt  Leselust – odkryć radość z czytania stawia sobie za nadrzędny cel, aby to uczniowie zabrali głos i nam pokazali, które książki odpowiadają ich interesom i które tytuły poleciliby koleżankom i kolegom.
      W szkoleniu wzięli udział nauczyciele germaniści ze szkół podstawowych, liceów i techników z powiatu jeleniogórskiego. Podczas warsztatów zastanawiali się, jak zmotywować uczniów do czytania książek po niemiecku oraz przedstawiali i omawiali różne metody implementowania prostych lektur podczas lekcji języka niemieckiego.
      W trakcie szkolenia była przerwa kawowa, podczas której uczestnicy mogli degustować produkty ( kawę , herbatę , ciasteczka)z certyfikatem Fairtrade a także mogli  zapoznać się ze zbiorami Małego Centrum Bibliotecznego GI.

         Bardzo dziękujemy  prowadzącej szkolenie – Pani Joannie Przybyłowskiej z Goethe Institutu w Krakowie i Dyrektorowi ZST Mechanik – Panu Piotrowi Iwańcowi za otwarcie szkolenia i udostępnienie pracowni.

Marzena Traczuk
Danuta Kotowska
 
W obiektywie 


 
 
 
 
 
 
 
Prev Maj 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls