Życzymy słonecznych wakacji 2019!!!
Imieniny:
Danieli, Wawrzyłca, Wiktora
Użytkowników on-line: 6 Zalogowanych: 0
List Dyrektora Szkoły do Państwa Rodziców uczniów ZST „Mechanik”
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
List Dyrektora Szkoły do Państwa Rodziców uczniów ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze

Dzień dobry, Państwo Rodzice.

            Dzień dobry dla wszystkich i każdego z osobna – których różnią wygląd, poglądy, preferencje polityczne i religijne. Dzień dobry Państwu, którzy na co dzień spotykacie się w mniejszym lub większym stopniu z niechęcią, wrogością, przejawiającą się jako hejt, mowa nienawiści, a w skrajnych przypadkach – przestępstwa z nienawiści. Z tym, z czym według badań społecznych miał do czynienia 
każdy z nas – choć mamy pełne prawo do naszej odmienności i jej poszanowania.
        Drodzy Państwo, przyszło nam żyć w czasach, w których – niestety, wypowiadanie się w celu obrażenia lub wzbudzenia niechęci wobec jakiejś osoby czy grupy ze względu na jej tożsamość albo działalność – jest tak powszechne, że każdy, kto decyduje się na wystąpienia publiczne, musi brać je pod uwagę. Musi być przygotowany wziąć na klatę fakt, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż zostanie obsmarowany i zmieszany z błotem przez „hejtera” – który wcale nie chce przekazać konstruktywnej krytyki na jakiś temat, a jedynie wyrazić negatywne uczucia związane z kimś innym, bo jest zazdrosny, ma kompleksy, sam nic nie robi i chce zaistnieć.

       Zwykle słyszymy, że gdy padniemy ofiarą mowy nienawiści, to powinniśmy zignorować hejtera. Nie wchodzić z nim w dyskusję, bo mu nie chodzi o nic innego, jak tylko o obrażenie i poniżenie. To jest jakiś sposób, niemniej jednak, nie jest to na pewno recepta na sam hejt. Właśnie dlatego i w świetle ostatnich, tragicznych wydarzeń – konsekwencji mowy nienawiści, w „Mechaniku” zainaugurowaliśmy,  
obok tego, co każdego dnia robimy na lekcjach wychowawczych, caly cykl posiedzeń, warsztatów i pogadanek, który bedzie naszym wyrazem sprzeciwu względem hejtu i hejterów; mowy nienawiści i rodzących się z nich agresji i przemocy.      
         Bo tego wszystkiego już się nie da i nie powinniśmy – ignorować. Z tym wszystkim musimy zacząć czynnie walczyć, o tym edukować i temu wszystkimi siłami się przeciwstawiać. Przede wszystkim z myślą o Państwa dzieciach oraz o ich i Waszym życiu – w atmosferze godności i tolerancji dla drugiego człowieka. 

         Część wykładową w dniu 23 stycznia br. Poprowadził Pan dr Jerzy Widerski – członek Zespołu Etyki Słowa RJP PAN oraz kierownik Zakładu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KPSW w Jeleniej Górze. W imieniu społeczności „Mechanika” bardzo mu dziękuję!
Piotr Iwaniec
Dyrektor      

W obiektywie

 
 
 
 
 
 
 
Prev Lipiec 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls