26 czerwca, godz. 9:00 Spotkanie z kandydatami do Branżowej Szkoły I Stopnia. Obecność obowiązkowa !!!
Imieniny:
Jana, Pauliny, Rudolfiny
Użytkowników on-line: 4 Zalogowanych: 0
Mobilna diagnostyka samochodowa już działa w „Mechaniku”
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Mobilna diagnostyka samochodowa już działa
w „Mechaniku”

      Nowoczesną pracownię Mobilnej diagnostyki samochodowej uruchomiliśmy wczoraj, tj. 17 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze z myślą o naszych uczniach – którzy dzięki niej będą mogli kształcić się w warunkach zbliżonych do tych panujących na rynku pracy. – Mamy warsztat z prawdziwego zdarzenia, dający możliwość weryfikacji stanu technicznego auta, oceny 
stopnia jego wyeksploatowania, a w końcu naprawy i pełnego przygotowania do jazdy – mówią nasi młodzi mechanicy.
          W uroczystym przecięciu wstęgi w drzwiach szkolnej pracowni, a potem w samej inauguracji uczestniczyli Prezydent Miasta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, jego Zastępca Konrad Sikora, jak również Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Chadży, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała, Asystentka Biura Poselskiego Wiceministra Edukacji Narodowej Marzeny Machałek Maja Suchecka, Radna Rady Miejskiej Jeleniej Góry Beata Wójtowicz – która na co dzień pracuje z nami w ZST „Mechanik” i Kierownik Zakładu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej Jerzy Widerski. Wśród gości – nie mogło zabraknąć przedstawicieli jeleniogórskich mediów, tj. Muzycznego Radia, Jelonki.com, Portalika24.pl oraz Telewizji STRIMEO, którym bardzo dziękujemy za relacje na swoich łamach i gorąco zachęcamy Państwa do słuchania, lektury i oglądania w/w. 
        Otwarta właśnie pracownia Mobilnej diagnostyki samochodowej pozwala m.in.: – Dokonać w warunkach infrastruktury szkolnej oceny stopnia zużycia amortyzatorów – przylegania kół, ustawienia ich wstępnej geometrii, diagnozy skuteczności siły hamowania i stanu w układzie hamulcowym, diagnostyki samochodu z układem napędu na cztery koła, diagnozy luzów w układzie kierowniczym i zawieszeniu; wykonać testy pojazdów pod względem wykrywania usterek i ich usuwania – mówi Kierownik Kształcenia Praktycznego Kazimierz Buchwald. 
       I dodaje: – W przypadku problemów z silnikiem i elektroniką samochodową można dokonać w pracowni diagnostyki komputerowej, która pomoże wskazać uszkodzony element. Z kolei nowoczesny kanał z oświetleniem LED umożliwi uczniom przeprowadzenie stanu podwozia, układu jezdnego i wydechowego. Słowem, dysponujemy warsztatem, w którym moglibyśmy z powodzeniem świadczyć usługi związane z naprawą aut. 
          Młodzież z ostatnich klas reformowanych szkół podstawowych oraz funkcjonujących jeszcze gimnazjów, która interesuje się mechaniką samochodową – już dzisiaj zachęcamy: „Wybierz najlepiej #MECHANIK”. Tej, która myśli o wyborze innych kierunków edukacji zawodowej winszujemy uważnego zapoznania się z naszą aktualną ofertą kształcenia. Bo naprawdę jest w czym wybierać!
 
 
Piotr Iwaniec 
Dyrektor     

W obiektywie

 
 
 
 
 
 
 
Prev Czerwiec 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls