26 czerwca, godz. 9:00 Spotkanie z kandydatami do Branżowej Szkoły I Stopnia. Obecność obowiązkowa !!!
Imieniny:
Jana, Pauliny, Rudolfiny
Użytkowników on-line: 5 Zalogowanych: 0
ZST „Mechanik” z Dräxlmaierem dla rozwoju Jeleniej Góry
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
ZST „Mechanik” z Dräxlmaierem dla rozwoju
Jeleniej Góry

         Współpraca „Mechanika” z firmą Dräxlmaier rozwija się w postępie geometrycznym. To właśnie dzięki niej – w naszej szkole już wkrótce powstanie nowa pracownia symulacyjna, zostanie zmodernizowane zaplecze związane z diagnostyką elektryczną, z kolei w ramach kształcenia dualnego, nasi uczniowie odbędą płatne staże i praktyki. Cieszymy się bardzo z takiego stanu rzeczy, 
podobnie jak z uwzględnienia nas w filmie DRÄXLMAIER Group: Welcome to Jelenia Góra.
         Wspomniana, najnowsza produkcja filmowa DRÄXLMAIER Group: Welcome to Jelenia Góra ukazuje stolicę Karkonoszy, zgodnie ze stanem faktycznym, jako miejsce o wielkim potencjale gospodarczym i turystycznym, ze szkolnictwem zawodowym na miarę XXI wieku, które jest w stanie wykształcić specjalistów jedynych w swoim rodzaju – potrzebnych tak na lokalnym, jak i regionalnym, ogólnopolskim czy międzynarodowym rynku pracy; możliwością realizacji ciekawych inwestycji, z ofertami zatrudnienia dającymi szereg perspektyw na przyszłość.
          Jesteśmy naprawdę dumni ze współpracy z Dräxlmaierem i wszystkimi pozostałymi firmami i przedsiębiorstwami, dzięki którym nowoczesne kształcenie zawodowe, będące odpowiedzią na sygnały płynące z rynku pracy to u nas chleb powszedni. W przypadku Dräxlmaiera, który od roku ogromnie wspiera nas we wszystkich działaniach związanych z organizacją dydaktyki w technikum czy szkole branżowej, w realizacji praktycznej nauki zawodu poza szkołą, a także tworzeniu infrastruktury bogatej w sprzęty, materiały, narzędzia i technologie odpowiadające tym, które są obecne w rzeczywistym środowisku pracy, możemy liczyć na współorganizację staży i praktyk, jak również uruchomienie u nas już w najbliższej przyszłości nowej pracowni symulacyjnej, której kompleksowe wykonanie oraz wyposażenie wzięła na siebie firma – mówi dyrektor „Mechanika” Piotr Iwaniec.
          I dodaje: – Ogromną radość sprawiło nam także uwzględnienie ZST „Mechanik” w produkcji filmowej DRÄXLMAIER Group: Welcome to Jelenia Góra, w której zostało podkreślone to, co robimy: wypuszczamy ze szkoły absolwentów będących profesjonalistami w każdym calu, działamy ramię w ramię z najprężniejszymi przedsiębiorstwami w mieście i regionie, staramy się by szkoła rosła w siłę pod względem sprzętowym, technologicznym dzięki środkom, które nie pochodzą z budżetu oświatowego, lecz z otoczenia społeczno-gospodarczego. Słowem, że wykonujemy ogromną pracę dla rozwoju Jeleniej Góry.

         W imieniu Społeczności Szkolnej ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze – szczególnie dziękuję Panu Marcinowi Serwińskiemu, dyrektorowi Centrum Rozwoju DIP Dräxlmaier Engineering Polska Sp. z o.o. za cykl spotkań i wizyt studyjnych, zaangażowanie i pasję w ramach pracy na rzecz organizacji kształcenia dualnego w relacji szkoła/firma, wzmocnienia uczestnictwa pracodawców w kształceniu zawodowym i tworzeniu jego jakości, a w końcu – modernizacji i doposażenia infrastruktury szkolnej.
           Ogromnie dziękuję również Pani Magdalenie Tylickiej-Kuś, dyrektorowi HR DRÄXLMAIER Group, Pani Małgorzacie Kaweckiej – z Działu Komunikacji Korporacyjnej DRÄXLMAIER Group i Panu Henrykowi Zarębskiemu, kierownikowi Konstrukcji wiązek elektrycznych DIP Dräxlmaier Engineering Polska Sp. z o.o. za wszystko wymienione powyżej.
 
Piotr Iwaniec
Dyrektor
DRÄXLMAIER Group: Welcome to Jelenia Góra >>>
 

 
 
 
 
 
 
 
Prev Czerwiec 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls