26 czerwca, godz. 9:00 Spotkanie z kandydatami do Branżowej Szkoły I Stopnia. Obecność obowiązkowa !!!
Imieniny:
Jana, Pauliny, Rudolfiny
Użytkowników on-line: 2 Zalogowanych: 0
Sportowe Mikołajki w ZST „Mechanik”
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Sportowe Mikołajki w ZST „Mechanik”

         W czwartek (06.12.2018) w hali sportowej ZST „Mechanik” odbyła się piąta już edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej Halowej dla uczniów ZST „Mechanik”. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się aż 20 klas oraz drużyna nauczycieli. W skład każdego zespołu mogło wejść maksymalnie 8 zawodników (5 podstawowych + 3 rezerwowych). Łącznie do zawodów przystąpiło ok. 170 uczestników.
         Nadrzędnym celem imprezy było popularyzowanie halowej odmiany piłki nożnej wśród młodzieży szkolnej, aktywne spędzanie czasu wolnego w atmosferze dobrej zabawy, kształtowanie kultury kibicowania, krzewienie zasad fair play podczas rywalizacji sportowej i w życiu codziennym.
        Drużyny stawiły się w komplecie i od godziny 9:00 rozpoczęły się rozgrywki. Wszystkich uczestników zawodów przywitał pan dyrektor Piotr Iwaniec i zachęcał do sportowej rywalizacji, życzył niezapomnianych wrażeń i wspaniałych emocji.
Jako system gier przyjęto system pucharowy, czyli taki, w którym przegrywająca drużyna odpada z turnieju, natomiast wygrywająca przechodzi do następnej rundy. Mecze trwały 10 minut, bez zmiany stron, w przypadku remisu o awansie do następnej rundy decydowała seria rzutów karnych (wykonywane po 3 przez każdą drużynę).
         Po pierwszej rundzie w turnieju pozostało 12 drużyn, które w wyniku drabinki turniejowej rozegrały fazę 1/6 rozgrywek. Do następnej serii przeszło tylko 6 zwycięskich zespołów, spośród których również systemem pucharowym wyłoniła się finałowa trójka. Były to klasy: 1e, 2f, 2km.
         W rundzie finałowej graliśmy systemem „każdy z każdym” i co ciekawe wszystkie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami zakończyły się wynikami 0:0. Nie brakowało zaciętej walki, sytuacji podbramkowych, ale ostatecznie nikt nie był w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.
         I tak o tym, kto zostanie zwycięzcą całego turnieju zadecydować musiał konkurs rzutów karnych. Te najlepiej egzekwowali zawodnicy z klasy 1e, drugie miejsce przypadło klasie 2f, a skład podium uzupełniła 2km.
Na koniec wszystkie drużyny uczestniczące w zawodach zostały nagrodzone paczką słodyczy, natomiast pierwsza trójka turnieju otrzymała dodatkowo pamiątkowe dyplomy.
          Najlepszym bramkarzem rozgrywek wybrano Tomasza Gieńca z 1e, natomiast królem strzelców z dorobkiem 6 goli został Denis Kazimierski z 3h.
Głównymi sponsorami turnieju (słodycze, woda) była  Rada Szkoły ZST „Mechanik”, TESCO Jelenia Góra oraz sklep Wawel.
          Drużyna nauczycieli ZST (Piotr Wilk, Norbert Dynia, Małgorzata Wieczorek, Zbigniew Mateuszów, Robert Rząsa, Kazimierz Hamowski) przegrała swój mecz z klasą 4f po bardzo zaciętej walce dopiero po serii rzutów karnych, ale pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie, o czym świadczyły żywiołowe reakcje i oklaski kibiców (za co oczywiście dziękujemy J).
          Należy podkreślić, że cały turniej przebiegał w znakomitej, sportowej atmosferze, zgodnej z duchem fair play. Piękne akcje i gole były oklaskiwane przez samych uczestników turnieju jak i licznych widzów zgromadzonych na trybunach.
Na uznanie zasługuje również organizacja turnieju i sprawność jego przeprowadzenia oraz wysoki poziom sportowy rozgrywek. Wszystkim uczestnikom i osobom, które przyczyniły się do organizacji tych zawodów serdecznie dziękujemy i liczymy, że za rok będzie jeszcze lepiej.
         Turniej przygotowali i poprowadzili: Jola Brzozowska, Elżbieta Grześków, Małgorzata Wieczorek, Mirosław Kozak, Zbigniew Mateuszów (sędzia główny), Kazimierz Hamowski.

Skład zwycięskiej drużyny: Patryk Ulanowski, Tomasz Gieniec, Miłosz Michalik, Kamil Heller, Bartosz Sikora, Patryk Forczak, Maciej Liszka, Filip Łoza.

Nauczyciele wychowania fizycznego
W obiektywie
 

 
 
 
 
 
 
 
Prev Czerwiec 2019Next
PoWtŚrCzPiSoNd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Czy w drodze do i ze szkoły zachowujesz zasady bezpieczeństwa

    Pie_chart     More_polls