"Orzeł Dolnośląski 2021"

Uczennica Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” - Ewelina Kudela z klasy 4E została nominowana do Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - "Orzeł Dolnośląski 2021".

Ewelina uzyskała stypendium Prezesa Rady Ministrów. Przyznano jej także pomoc stypendialną w projekcie pod tytułem „Dolnośląski Program Pomocy Stypendialnej dla szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych”.

Będąc w klasie trzeciej uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „Innowacje na Wyspach Brytyjskich” w ramach „Erasmus Plus”. Podczas którego brała udział w praktykach związanych z odnawialnymi źródłami energii, które odbywały się w Sevilii.

Co roku w klasyfikacji końcowo rocznej osiągała średnią powyżej 5,0 oraz zdała
z wysokim wynikiem egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie BD.17.Może pochwalić się także osiągnięciami takimi jak;

  • I miejsce w ogólnopolskim rajdzie geologicznym młodzieży szkolnej- konkurs wiedzy geologiczno-krajoznawczej
  • III miejsce w ogólnopolskim rajdzie geologicznym młodzieży szkolnej- konkurs znalezionych okazów mineralnych
  • Uzyskanie wraz z koleżanką oraz kolegami pod opieką nauczycieli grantu na realizację sekcji laboratoryjnej- Projekt Laboratorium TAURONA