Olimpiada Zdrowia w „Mechaniku”

W dniu 15 grudnia odbył się etap szkolny XXXI Edycji Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką. Konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu zdrowia, higieny, pierwszej pomocy oraz problematyki ochrony środowiska naturalnego. W tym roku tematem przewodnim był ruch i zdrowa dieta. Celem tego konkursu jest wykształcenie i dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. W naszej szkole udział w olimpiadzie wzięło 12 uczniów z klas I, II i III technikum. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców. Najwięcej punktów (20 na 40) zdobył uczeń klasy II C Dariusz Gruszka i zakwalifikował się do etapu rejonowego/strefowego. II miejsce zajęła Maja Walendziuk z klasy II E, a III Jakkub Ogryzek z klasy II C.

Marzena Sładczyk

Iwona Janicka

Ewa Bratuś – pielęgniarka szkolna