Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia 2022

W „Mechaniku” mamy Mistrza Logicznego Myślenia i Ekspertów Logicznego Myślenia

Celem konkursu Logicznego Myślenia jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń.

ZST „Mechanik” po raz pierwszy przystąpił do tego konkursu.

Uczniowie biorący udział w konkursie to pasjonaci rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Łącznie w konkursie wystartowało 25 uczniów.

Uczeń Michał Lisowicz zdobył tytuł Mistrza Logicznego Myślenia, kolejno uczniowie: Kacper Baranowski, Alan Żur, Katarzyna Szewczuk, Marcin Danielski wywalczyli tytuł Eksperta Logicznego Myślenia. Pozostali uczniowie uzyskali także bardzo dobre wyniki.

Podczas konkursu uczniowie mieli możliwość treningu i rozwoju logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej. Koordynatorem i opiekunem Konkursu w szkole był Pan Piotr Drogowski.

Wszystkim bardzo gratulujemy odważnego podejścia do tak nietypowych zadań!