OBWIESZCZENIE W SPRAWIE PRZEPROWADZENIA KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W 2022 R. 

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2003 roku na terenie Miasta Jeleniej Góry i Gmin Powiatu Karkonoskiego odbywać się będzie w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze przy ul. Podchorążych 15 (III piętro) w terminie od dnia 4 kwietnia 2022 r. do dnia 13 maja 2022 r. za wyjątkiem dni od 15 do 19 kwietnia oraz od 1 do 8 maja. 

Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają również mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. 

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynności służby wojskowej i wydanie wojskowego dokumentu osobistego, tj. książeczki wojskowej. Kwalifikacja wojskowa jest standardową procedurą, odbywającą się co roku. Dlatego nie należy mylić wezwania do osobistego stawienia się jako poboru do wojska. Kwalifikacja wojskowa nie ma związku z obecną sytuacją na Ukrainie.

Wszelkich informacji w powyższej sprawie udziela Wydział Obsługi Klienta Urzędu Miasta Jelenia Góra z siedzibą przy ul. Ptasiej 6A - I piętro, pokój nr 104, tel. (075) 75-49-873 bądź (075) 75-49-874.