Medale 30- lecia Diecezji Legnickiej rozdane

Pan Piotr Koszel – nauczyciel z ZST „Mechanik” został odznaczony przez Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego jubileuszowym „Medalem 30-lecia Diecezji Legnickiej”. Medal wręczany jest osobom zaangażowanym w życie Kościoła lokalnego, za głębokie i żywe świadectwo wiary i miłosierdzia. Kandydatów do odznaczeń typowali Księża Proboszczowie z danej parafii.

Pan Piotr Koszel czynnie angażuje się we wszelkie inicjatywy związane z Kościołem na terenie Jeleniej Góry. Jest współorganizatorem Wigilii dla ubogich i samotnych u Erazma i Pankracego oraz ma olbrzymi wkład w przygotowywaniu Orszaku Trzech Króli w Jeleniej Górze. Przygotowuje akademie szkolne o tematyce religijnej. Od 10 lat jest koordynatorem koła ZOL Caritas Diecezji Legnickiej w ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze. W młodzieży szkolnej zaszczepia chęć pomagania bliźniemu. W roku 2021 otrzymał wyróżnienie specjalne od Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w konkursie Wolontariusz Roku 2021.

Panu Piotrowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych przedsięwzięć.