Koło turystyczne

Nie bój się kompasu – chodź ze mną do lasu. Chcesz poznać tajniki poruszania się w nieznanym terenie przyjdź na spotkanie

Spotkania koła: w sali 215 

Opiekun koła:
mgr Barbara Rodziewicz

Nasza działalność

Uczniowie w ramach koła turystycznego:

 1. Biorą udział w imprezach turystyki kwalifikowanej (m. in. Rajd Geologiczny, marsze na orientację, turnieje, szkolenia).
 2. Pogłębiają wiedzę z zakresu topografii i terenoznawstwa oraz pierwszej pomocy.
 3. Poznają walory krajoznawcze najbliższej okolicy.
 4. Kształcą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem.
 5. Czas wolny spędzają aktywnie zdobywając odznaki turystyczne.

 

XIV Ogólnopolski Rajd Geologiczny Młodzieży Szkolnej „Karkonosze 2019”

Dnia 4 października 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Rajdzie Geologicznym Młodzieży Szkolnej „Karkonosze 2019”. Trasa rajdu dla uczniów szkół średnich przebiegała szlakami i ścieżkami wokół Szklarskiej Poręby. Młodzież, pod opieką przewodników sudeckich oraz pracowników naukowych Instytutu Geologii PAN we Wrocławiu, odkrywała tajniki budowy geologicznej oraz historii szklarstwa i górnictwa pogranicza Karkonoszy i Gór Izerskich. Na wybranych punktach geologicznych miała szansę znalezienia charakterystycznych dla regionu minerałów i skał. Wśród punktów ciekawych krajoznawczo na trasie znalazły się : lipa sądowa, grupa skalna Chybotek, Grób Karkonosza, Złoty Widok, Wodospad Szklarki i Złote Jamy.
Na mecie rajdu odbyły się konkursy: geologiczno-krajoznawczy i na najbardziej efektowny okaz mineralny znaleziony podczas imprezy.
Dyplom i nagrodę za okaz ametystu odebrał Michał Lisowicz z klasy Id, a za wiedzę geologiczno-krajoznawczą Kacper Zientara z klasy Ie5.
Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się w gościnnej Esplanadzie, gdzie na uczestników czekał poczęstunek i ciepła herbata oraz nagrody i drobne upominki od organizatora i sponsorów rajdu.
W XIV Rajdzie Geologicznym „Karkonosze 2019” ZST Mechanik reprezentowali:

 1. Jakub Ożóg Ib4
 2. Marcin Kuchmistrz Id
 3. Michał Lisowicz Id
 4. Joanna Przystasz Id5
 5. Julia Rabicka Id5
 6. Aleksandra Wełna Id5
 7. Weronika Zarych Id5
 8. Maciej Bordziłowski Ie5
 9. Kacper Zientara Ie5
 10. Jakub Smoliński IIc
 11. Dawid Staniszewski IIc
 12. Julia Dereń IIf

Bardzo dziękuję za udział i aktywną postawę na trasie rajdu.