Finał STREFY JELENIOGÓRSKIEJ w Tenisie Stołowym LICEALIADA MŁODZIEŻY 2022/2023

Wróciliśmy z tarczą i to złotą.

          Zespół Szkół Elektryczno - Mechanicznych w Lubaniu był organizatorem Finału STREFY JELENIOGÓRSKIEJ w Tenisie Stołowym LICEALIADA MŁODZIEŻY 2022/2023. Naszą Szkołę chlubnie reprezentowało dwóch uczniów: Damian Gruszka i Szymon Marchalewicz. Jednak, aby dostać się na finały, wspomniani reprezentanci wraz z jeszcze jednym kolegą: Jarosławem Maciuszkiem, wygrali etap powiatowy, który rozgrywany był w naszej hali sportowej.

          W dniu 3 marca wraz z opiekunem Zbigniewem Mateuszów wyruszyli na zawody. Na miejscu okazało się, że w Finale Strefowym weźmie udział 7 drużyn. Nasi reprezentanci trafili do grupy A, w której występowały szkoły z Lubania – gospodarz rozgrywek, Karpacza oraz Gryfowa Śląskiego. Po zaciętych meczach udało się nam wygrać całą grupę i awansowaliśmy do półfinału tego turnieju. Tu czekała nas zacięta przeprawa z drużyną ze Zgorzelca, którą pokonaliśmy 3:1. W finale czekał nas pojedynek z reprezentantami  ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu.

          Mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Wiele akcji było oklaskiwanych przez innych uczestników turnieju. A nasz duet wyszedł zwycięsko wygrywając mecz deblowy oraz dwa z rozegranych trzech pojedynków singlowych. Na szczególne brawa zasłużył Damian, który przesądził o zwycięstwie w całym turnieju naszej drużyny. Oczywiście Szymon również zasłużył na gratulacje. Dzięki temu wróciliśmy ze „złotą tarczą” - czyli złotym medalem za zwycięstwo. Wygrywając etap strefowy, awansowaliśmy jako Szkoła na Finał Wojewódzki, który będzie rozgrywany 29.03.2023 w Brzegu Dolnym. Postarajmy się w tym dniu mocno trzymać za nich kciuki, aby i na tym szczeblu rozgrywek osiągnęli jak najlepszy wynik.