„Jak nie czytam, jak czytam”

Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”. 7 czerwca 2023 r. o godz. 10 uczniowie " Mechanika" wraz z nauczycielami na dziedzińcu szkolnym wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę, ustanawiając tym samym rekord czytania w jednym momencie. „Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. .https://czytamy.org/ Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają więcej niż dorośli. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić do tej aktywności tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy! Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej w wykonaniu Bartosza Kucnera